Serviciile nu au fost achitate. Pentru activarea paginii web,
Vă rugăm să luați legătura cu administratorul.

Noi contracte de antrepriză și supraveghere tehnică de circa 100 de milioane de lei au fost semnate de către ADR Sud pentru orașul Leova
Marți, 18 august 2020, ora 14:00, în incinta Liceului Teoretic „Constantin Spătaru” din or. Leova, Agenția de Dezvoltare Regională Sud, în persoana directorului Maria Culeșov, Primăria or. Leova, reprezentată de primarul, Alexandru Bujorean și Consiliul Raional Leova, reprezentat de către președintele Prițcan Nicolae, au semnat contractele de antrepriză și supraveghere tehnică pentru proiectele:
1) „Sporirea eficienței energetice a L.T. „Constantin Spătaru” din or. Leova”, valoarea contractului de antrepriză constituie 52 384 758,00 lei.
2) „Extinderea sistemului de canalizare din or. Leova; Construcția stației de pompare a apelor uzate din or. Leova”, valoarea căruia constituie 46 357 658,00 lei.
Primăria or.Leova exprimă recunoștință tuturor celor care au făcut posibilă realizarea proiectului și anume: Agenția de Cooperare Internațională a Germaniei și Uniunea Europeană, care au asigurat peste 95% din finanțarea acestor 2 proiecte, Consiliului Raional Leova și cetățenilor or.Leova care au asigurat contribuția financiară necesară, partenerilor din ADR Sud, în persoana Dnei Director, Maria Culeșov, Dlui Director al Liceului Teoretic „Constantin Spătaru”, Dorin Marin și tuturor celor care au fost și vor fi implicați în realizarea lucrărilor.
În câteva săptămâni, orașul Leova devine un mare șantier de construcție.
Să fie într-un ceas bun!