Indicele de Performanță a Primăriei și Evaluarea Satisfacției Cetățenilor din Leova

Stimate Cetățeni,

Două dintre instrumentele pentru monitorizarea și evaluarea impactului proiectului LGSP în orașul Dvs. sunt Evaluarea Performanței activității Primăriei și Evaluarea gradului de satisfacție a cetățenilor din oraș.

Faceți clic pe link-ul de rapoarte

LGSP LEOVA

MPI LEOVA

Exercițiul de colectare a datelor pentru aceste documente a fost realizat de către 2 companii partenere ale proiectului LGSP: Institutul de Dezvoltare Urbană (IDU) și Magenta, în vara anului 2015. Un exercițiu similar a fost efectuat anterior, în vara anului 2012, de aceea, aceste documente reflectă și rezultatele unor comparații cu situația înregistrată cu 3-4 ani în urmă.

Avînd în vedere numărul mare de informații colectate, atît direct de la APL cît și de la cetățeni, prin intermediul sondajului, dar și caracterul comparativ al acestor analize, considerăm că aceste studii reprezintă un instrument foarte important pentru autoritatea locală de a-și evalua performanțele, de a calcula impactul propriilor măsuri și de a planifica mai bine activitățile viitoare.

Sperăm că aceste analize vă vor fi de real folos în activitatea Dvs.

Cu Respect,

Primaria Leova