Prut Primaria Monument Noua sa intrare in orass

Act reprobabil la Leova: Mai multe indicatoare au fost vandalizate, apoi adunate gramada in parcul din centrul orasului – FOTO

In aceasta dimineata, locuitorii orasului Leova s-au trezit cu o surprinza neplacuta. Mai mult eindicatoare rutiere au fost vandalizate in centrul orasului. Primaria din localitate mai anunta ca florile amenajate in parcul central au fost si ele rupte.

Primaria orasului a postat un mesaj pe Facebook, prin care isi exprima regretul vizavi de acest „gest urat”. Actul de vandalism vine in contextul in care sarbatoarea „Ziua Copilului” din 1 iunie urmeaza sa se desfasoare in acel loc. Primaria Leova face un apel catre locuitorii orasului de a informa sectoorul de politie din oras despre orice informatii care ar ajuta la tragerea la raspundere a vinovatilor.

Contactata de Pro TV pentru detalii, sefa Inspectoratului de Politie Leova, Tatiana Poclit, ne-a sugerat sa revenim mai tarziu, dupa care nu ne-a mai raspuns la telefon.

2189711 img_1652891_thumbs_600x440_2189711